Zahradní bazén a trampolína. To jsou typické prvky, které najdete na zahradách rodinných domů. Bazény už dávno nejsou nafukovací, Češi si pořizují spíš ty zapuštěné do země. Stejný trend se dá pozorovat u trampolín. Ty, které jsou zabudované v zemi, mají své jisté výhody.
Jak dnes udržet děti venku na čerstvém vzduchu? Vyhrát souboj s počítači, herními konzolemi a televizí není vůbec jednoduché. Trampolíny ale fungují poměrně dobře. Mladší děti si na nich mohou jen tak skákat, ty další trénovat salta nebo různé triky. Zabaví se i dospělí, skákání na trampolíně totiž zlepšuje náladu a pomáhá při hubnutí.
Skákat na trampolíně lze všude
Když na to přijde, skákat můžete i v obýváku při sledování televize. Pokud by vás tedy tato sportovní činnost doopravdy chytla, pořídíte si malou trampolínku dovnitř do domu. Přes léto je však lepší zůstat na čerstvém vzduchu. Nemusíte mít na zahradě spoustu prostoru, trampolíny na zahradu se prodávají v různých velikostech, kulaté i obdélníkové. Jak stojaté, tak zapuštěné.
Proč jsou zapuštěné trampolíny lepší volbou?
Jako trampolínu si patrně představíte tu klasickou, stojací. Není špatnou volbou a popravdě řečeno je levnější, takže jestli vám jde primárně o cenu, zřejmě zvolíte tu. Trampolína do země je oproti ní ovšem daleko bezpečnější a do čeho jiného byste měli investovat, když ne do zdraví sebe a svých dětí?
Z trampolíny, která je zapuštěná v zemi, totiž dítě nikdy nespadne na zem. Jednoduše nemá kam padat. Jediná možnost zranění je úraz při spadnutí na konstrukci samotné trampolíny, to dnes ovšem mají výrobci tak dobře vyřešené, že jde o lichou obavu. I trampolína do země se dá pořídit s ochrannou sítí, nejde však o nutnost. Místo toho mají některé modely tzv. dopadovou zónu okolo sebe. Prozkoumejte je a dopřejte své rodině možnost bezpečně sportovat na zahradě.