Pokud nemáte přímo šatnu, tedy samostatnou místnost sloužící k odkládání oblečení, obuvi a doplňků, budete si zřejmě muset pořídit šatní skříň. Z následujícího článku se dozvíte, na jaké parametry byste se při výběru měli zaměřit.
Šatní skříně patří buď do předsíně, nebo do ložnice. Mohou být buď vestavné, nebo samostatné. Zatímco s vestavnou skříní je třeba počítat už při plánování domu, popřípadě si ji později nechat vyrobit na zakázku, skříň samostatnou je možné pořídit i v běžné obchodní síti. A v závislosti na její výšce ji bezpečně připevnit ke stěně, jinak by se na vás mohla zřítit a způsobit vám vážné zranění.
Jakou velikost?
Velikost šatní skříně volte s přihlédnutím ke dvěma faktorům. K rozměrům místnosti, pro niž je určena, a množství vašeho oblečení a všech nezbytností, které má pojmout. Nezajímejte se ale pouze o výšku a šířku skříně, nýbrž rovněž o její hloubku.
Má všechno, co mít má?
V potaz byste při výběru šatní skříně rovněž měli brát rozmístění vnitřních prostor. Je v ní dostatečné množství poliček a jiných úložných prostor? Vejdou se do ní veškeré vaše šaty, blůzky a kabáty? Myslete ale i na doplňky. Každý klobouček, pásek a střevíček by ve vaší nové šatní skříni měl mít své místo.
Zaměřeno na design
Nepodceňujte ani estetickou stránku věci, tedy design vaší nové šatní skříně, která by samozřejmě měla ladit s ostatním vybavením vaší ložnice, tedy s postelí, nočními stolky, popřípadě komodou. Sázkou na jistotu v tomto ohledu jsou ucelené ložnicové sety, které obsahují i šatní skříň. Není ale samozřejmě nic ztraceno, pokud jste si pořídili ložnici bez šatní skříně. Nabídka trhu je dnes opravdu bohatá, takže určitě seženete šatní skříň ladící s postelí a dalším nábytkem.
Se zrcadly či bez?
Zrcadla na šatních skříních opticky zvětšují prostor. A samozřejmě jsou skvělým pomocníkem při oblékání. Podle čínské filosofie Feng šuej by ale neměla zobrazovat postel. Respektive byste se v posteli v zrcadle neměli vidět.
Tak, ať vám vaše nová šatní skříň dobře slouží.