Podnikáte v technickém průmyslu nebo jste studentem vědecko-technické univerzity a potřebujete vybavit prostor pro studium nebo práci? Inspirujte se profesionálním zařízením, které vám ulehčí a urychlí práci a vybavte si svou pracovnu nejnovějšími a trendy přístroji.
Mikroskop
Pokud máte vlastní vědeckou pracovnu, rozhodně byste ji měli mít vybavenou mikroskopem. Ten slouží k zobrazení velmi malých předmětů a jejich dostatečnému zvětšení. Jedná se o optický přístroj, který pro zobrazení používá světelné paprsky. Tento druh mikroskopu se většinou používá v biologii, ale existuje také elektronový mikroskop. Ten je přesnější a je tím nejvhodnějším přístrojem pro bádání a zkoumání mikrosvěta. Dokáže dát informace o chemickém složení vzorku, případně o jeho dalších vlastnostech.
Osciloskop
Dalším přístrojem, který vám ulehčí velké množství práce, je osciloskop. Jedná se o elektronický měřicí přístroj, který má obrazovku na které můžete vidět časový průběh měřeného napěťového signálu. Osciloskopy se dále dělí na klasické, paměťové, vzorkovací a digitální osciloskopy. Každý z nich má jiné vlastnosti a hodí se pro jiný výzkum nebo práci. Investice do kvalitního osciloskopu se opravdu vyplatí.
Termokamera
Při práci s elektronikou, ale také ve stavebnictví využijete termokameru. Ta má funkci jak kontrolní, tak diagnostickou i preventivní. Můžete najít úniky tepla, chyby v konstrukci domu, ale také nedostatečnou izolaci. Termokamery dokážou informovat o závadě na elektrorozvodu, dokonce s nimi můžete kontrolovat také kabelové spojky a koncovky, přehřívání nebo rozvody nn, vn a vvn. Velkou výhodou termokamer je nejen pomoc v pracovně a při bádání, ale také například v novostavbách, kde dokážou odhalit netěsnost budov, navlhání zdiva a detekovat místa, ve kterých vzniká plíseň.
Měřicí přístroje
K výbavě byste měli přidat také měřicí přístroje, které mohou být i přenosné pro práci v terénu. V současné době je široký výběr zkoušeček napětí, digitálních a analogových multimetrů, převodníků proudu, případně kaliborátorů procesních signálů. Do vědecké pracovny nebo také dílny si můžete pořídit i stolní multimetry, generátory nebo spektrální analyzátory. Práci i výzkum vám ulehčí měřiče vzdálenosti, hlukoměry, vlhkoměry anebo měřiče počtu částic, mechanických vibrací nebo radiace.
Zkoušečky
Pokud pracujete s elektřinou, tak se vám osvědčí také zkoušečky napětí, které slouží pro kontrolu střídavého napětí, a to v rozsahu 100 až 250 V při frekvencích 50 až 500 Hz. Můžete si vybrat bezdotykové zkoušečky, které fungují pomocí LED diody, nebo také investovat do kvalitnější a vysoce odolné zkoušečky napětí, která je multifunkčním zařízením sloužícím pro bezpečnou práci.