Přeskočit na obsah
Domů » SPORT » Trampolína – zábava pro malé i velké

Trampolína – zábava pro malé i velké

Forografie: Trampolína

Spolu s bazény patří trampolíny mezi zahradní vybavení, které si lidé umísťují na své zahrady vůbec nejčastěji. Aby také ne, vždyť s trampolínou se dá zažít vskutku velká legrace! Oblíbí si ji zejména menší děti, avšak i teenagerům přijde občasné zaskákání si na trampolíně vhod a pomůže jim zapomenout na trable všedních dní. Stejně tak si ji oblíbí i dospělí – na trampolíně se totiž dá cvičit a pořádně si po zimě protáhnout tělo, rovněž napomáhá ke zlepšení koordinace.

Zahradní trampolína je taktéž skvělou atrakcí v případě, že pořádáte zahradní party. Ačkoliv zimní měsíce skákání na trampolíně nepřejí, trampolína se dá bez problémů umístit klidně i do dostatečně prostorné zimní zahrady.

Trampolíny se dají sehnat už od tří tisíc korun

Navíc pro nákup trampolíny nemusíte sahat příliš hluboko do vaší peněženky, cena těch nejlevnějších trampolín se totiž pohybuje už kolem 3 tisíc korun. Za tuto částku může být vaše například trampolína s protiskluzovým žebříkem o průměru téměř 250 cm – ten je společně s nosností (ta se většinou pohybuje okolo 200 kg) hlavním kritériem, jež určuje, kolik lidí může na trampolíně skákat současně. Obvykle jsou zahradní trampolíny konstruovány tak, aby na nich v jednu chvíli mohli skákat 2-4 lidé.

Dále je potřeba věnovat zvýšenou pozornost při výběru zahradní trampolíny tomu, z jakého materiálu je vyrobený její rám. Ze všeho nejvíce se vyplatí investovat do trampolín s kvalitním a pevným ocelovým rámem, u něj totiž máte jistotu, že se nezbortí ani při zvýšeném namáhání. Pokud na trampolíně budou skákat děti, je potřeba vybrat trampolínu s ochranou bezpečnostní sítí, jež dokáže zabránit ošklivému pádu mimo prostor trampolíny.

Trampolíny jsou bezpečné, ale jejich údržbu nepodceňujte

V neposlední řadě bezpečnosti trampolín napomáhá i skutečnost, že jejich pružiny bývají vybaveny krytem, který snižuje riziko poranění o některou z pružin. Zároveň je dbáno na to, aby všechny komponenty trampolíny byly voděodolné a vy jste tak mohli nechávat trampolínu venku na dešti, aniž byste tím neúměrně zvyšovali riziko jejího poškození.

Rozhodně však není radno zanedbávat péči o trampolínu, pravidelně kontrolujte zejména utěsnění všech šroubů a pružin. Trampolínu nepřetěžujte a vždy se postarejte o co možná nejstabilnější ukotvení. Pokud by však některé komponenty přece jenom nevydržely, není problémem sehnat náhradní díly na trampolínu – nahradit můžete kupříkladu skákací plochu trampolíny, protrženou bezpečností síť či prasklý kotvící šroub.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *