Přeskočit na obsah
Domů » INTERNET-PC » Tipy na aplikace pro učení angličtiny a dalších cizích jazyků

Tipy na aplikace pro učení angličtiny a dalších cizích jazyků

Nejefektivnější cestou, jak se dnes naučit cizí jazyk, je se jím obklopit. A protože odcestovat do vybrané cizí země není pro každého vždy možné, je potřeba se spolehnout na moderní technologie. Kromě sledování filmů, zpráv nebo příspěvků na sociálních sítích v cizím jazyce jsou velmi rychlou cestou k naučení cizího jazyka mobilní aplikace. Máte je vždy po ruce, a když jim věnujete pár minut denně, brzy poznáte progres.

Jak ale takové aplikace na angličtinu a další cizí jazyky vybírat? Existují jich desítky a stovky, která z nich pomůže nejlépe zrovna vám? Pár následujících tipů vám pomůže. Vybrat si můžete z aplikací placených i zdarma. Většina těch placených, které vás budou stát desítky či nižší stovky korun měsíčně, mají nějakou časově či funkčně omezenou verzi, na které si vyzkoušíte, jak moc vám vyhovuje, a jestli jste ochotni za ni své peníze vynaložit. Vyzkoušejte vždy alespoň dvě nebo tři aplikace, než se uchýlíte k té, s níž budete opravdu studovat. Některé aplikace je dokonce vhodné mezi sebou kombinovat.

Duolingo, Mondly, Memrise

Aplikace Duolingo patří mezi ty nejznámější a nejpopulárnější vůbec. Nabízí desítky jazyků, pokud však ovládáte pouze češtinu, s ní je kompatibilní jen studium angličtiny. Ostatní jazyky fungují v módu angličtina – cizí jazyk. V Duolingu na vás čekají různé způsoby cvičení, trénujete slovosled, slovíčka, překlad celých vět, výslovnost, hláskování nebo fráze z různých tematických okruhů. Můžete začít buď od úplných začátků, nebo vyplnit vstupní rozřazovací test, který určí, jak na tom s angličtinou jste, abyste se nemuseli učit úplně od nuly, pokud jste se již s angličtinou či jiným jazykem setkali.

Duolingo (i většina ostatních aplikací) působí velmi hravě a motivačně. Za splnění jednotlivých cvičení získáváte virtuální měnu, pomocí které si můžete například vsadit na svůj denní postup nebo změnit vizuál aplikace.

Mezi aplikace na angličtinu a další cizí jazyky, které působí na podobném principu jako Duolingo, se řadí například Mondly, která také existuje ve free i placené verzi. Obsahuje 33 jazyků. Zdarma je aplikace Memrise, která sází na jednoduchost a hravost. Kromě běžných cvičení a testů obsahuje i videa a spoustu interaktivních cvičení.

Blabu a Speaky

Tyto aplikace jsou určené především pro konverzování. To na cizím jazyku totiž bývá to nejtěžší. Když už umíte gramatiku, víte, jak poskládat větu, a znáte určitý objem slovíček, pro rozmluvení se zkuste aplikaci Blabu. Je placená, jednu úvodní lekci však můžete vyzkoušet zdarma. Z nabídky si podle krátké charakteristiky (národnost, jazyk, povolání apod.) vyberete svého tutora, se kterým na dané téma začnete konverzaci.

Podobnou službu nabízí i bezplatná aplikace Speaky. Ta většinově funguje na propojení dvou osob, které se vzájemně chtějí naučit své jazyky. Pokud tak narazíte na cizince, který má zájem o studium češtiny, zahájíte chatování. Vy budete psát v daném cizím jazyce, on vám odpovídat česky. Navzájem se budete opravovat, a tím zlepšovat.

Online jazyky a Easy Lingo

V těchto velmi podobných aplikacích platíte za jednotlivé balíčky kurzů. Ty jsou rozdělené tematicky či podle jednotlivých úrovní cizího jazyka. Aplikace Online jazyky nabízí šest základních cizích jazyků (angličtina, francouzština, němčina, španělština, ruština, italština) a funguje na myšlence častého opakování. Každý den se naučíte pouze 30 % nové látky, abyste si již naučené lépe zapamatovali.

Mooveer

Aplikace Mooveer sází na přirozené učení cizího jazyka pomocí sledování filmů. K obrazu a originální zvukové stopě přidává i jejích přepis a překlad. Můžete se vracet k jednotlivým dialogům, zkoumat hlášky a fráze apod. Během filmu vás čeká i aktivní zasahování do něj, například v podobě překladu. Mooveer je placený.

Busuu

V aplikace Busuu lze studovat až 12 jazyků, kromě těch základních také například japonštinu, turečtinu neb portugalštinu. Je vhodná pro začátečníky, jednotlivá cvičení jsou často doplňována obrázky, doplňovačkami či kvízy. Existuje free i placená verze.

Johnny Grammar

Naopak příkladem aplikace pro pokročilejší studenty je Johnny Grammar. Věnuje se angličtině, a to jejím pokročilejším gramatickým jevům, hláskování či slovíčkům.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *