Solné výkvěty, mokré mapy, nepříjemný zápach, plíseň – to všechno jsou důsledky nadměrné vlhkosti, která znepříjemňuje život mnoha majitelům rodinných domů. Pokud voda proniká do zdiva vlivem porušené či chybějící izolace zdiva, jsou však tyto neestetické projevy na stěnách jen zlomkem toho, co vlhkost doopravdy způsobuje.
Do zdiva se totiž nedostává pouze samotná voda, ale také rozpuštěné soli, které stavbě velmi škodí. Vlhká omítka může začít v důsledku mrazu praskat, čímž dochází k dalšímu přístupu vlhkosti do zdiva. Opadaná a popraskaná omítka pak vede také k dalšímu poškození zdiva a při dlouhodobém zanedbání může dojít až k nenapravitelným škodám na konstrukci.
Ve vlhkém interiéru se také často setkáváme s plísněmi a hnilobnými bakteriemi, které nejsou pouze „vadou na kráse“, ale jejich výpary škodí také našemu zdraví. Plísně mohou stát za oslabenou imunitou, alergiemi, astmatem, záněty a mnoha dalšími zdravotními komplikacemi, které jsou nebezpečné zejména pro malé děti a seniory.
Vyhledejte odbornou pomoc
Rychlým a efektivním řešením při boji se vzlínající vlhkostí je sanace zdiva. Sanováním a izolací zdiva proti vlhkosti dojde k trvalému snížení vlhkosti ve vašem domě a zlepšení tepelně izolačních vlastností stavby.
Sanaci je možné provádět mnoha různými metodami. Nejčastěji se však můžeme setkat s mechanickými a injektážními metodami, které jsou vysoce účinné a šetrné ke zdivu. Bez odborné pomoci se však jen těžko obejdete. Abyste totiž docílili požadovaného výsledku, musíte vhodně zvolit konkrétní metodu.
Profesionální firma si před zahájením prací stavbu důkladně prohlédne a změří, díky čemuž dokáže zvolit takovou metodu, která bude vzhledem k použitém zdivu a stavu objektu nejvhodnější. Kromě samotné realizace se postará také o všechny přípravné i dokončovací práce.