Přeskočit na obsah
Domů » ŽENY » ZDRAVÍ » Reverzní osmóza – efektivní způsob úpravy pitné vody

Reverzní osmóza – efektivní způsob úpravy pitné vody

Filtrační zařízení na principu reverzní osmózy nabízí efektivní způsob úpravy pitné vody.  Máte možnosti si zakoupit moderní zařízení s membránou s filtrační schopností 0,0001 mikronů, což je milionkrát menší otvor než průměr lidského vlasu. Tato filtrační kapacita zaručuje odstranění minimálně až 98% kontaminantů z pitné vody.  To znamená, že z pitné vody odfiltruje i původní minerály. Špičkové filtrační systémy pitné vody na principu reverzní osmózy dokážou dokonale přefiltrovat až neuvěřitelných 1135,6235352 litrů vody. Tento ohromující filtrační výkon je garancí nejen pro domácnosti, ale také pro restaurační a stravovací zařízení, pro všechny kanceláře, provozy poskytující různé služby, pro výrobní závody, pro finanční instituce a řadu dalších zařízení s počtem zaměstnanců do 280 lidí.

Na jakém principu funguje reverzní osmóza?

Přestavte si soustavu spojených nádob s polopropustnou membránou, která propouští pouze molekuly vody. Při čisté vodě jsou hladiny v obou válcích spojených nádob ve stejné výši. Pokud přidáme do jednoho válce nečistoty, voda nám začne protékat ze strany čisté vody do strany s nečistotami a v tomto válci se zvedne hladina. To je osmóza. Pokud chceme, aby se voda s nečistotami začala filtrovat, tedy začala proudit do válce s čistou vodou, musíme vyvolat umělý tlak. Při vzniku umělého tlaku ve válci se znečištěnou vodou začíná voda pronikat přes polopropustnou membránu tak, že na ní zůstávají nečistoty a do válce s čistou vodou pronikají pouze molekuly čisté vody.

Reverzní osmóza je známá více jak čtyřicet let

Osmotický filtr byl vyvinut jako metoda pro úpravu a filtraci vody před více než 40 lety. Tento proces filtrace vody vznikl jako technika na úpravu mořské vody. Více o úpravě vody. Hlavní metodou je dekontaminační schopnost co bylo uznáno a osmotické filtry začaly být komerčně vyráběny na filtrování vody pro domácí účely. Tyto vodní filtry byly instalovány v domech již od roku 1970. Samostatnou kapitolou je voda ze studní, kterou konzumuje značná část obyvatelstva v obcích bez rozvodů pitné vody. Tito lidé si neuvědomují značné nebezpečí na jejich zdraví do budoucna. Z dosavadních zkušeností a měření velké množství studní obsahuje zvýšený obsah bakterií, dusičnanů, dusitanů což má neblahý vliv na zdraví člověka.

Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *