Snad pro nikoho není příjemné strávit hodiny na toaletě kvůli nepříjemným křečím v břichu a neustávajícímu průjmu. Za řídkou stolicí může stát prakticky cokoliv, například když pozřete něco nevhodného. Ovšem v horším případě signalizuje vážné onemocnění, dokonce i rakovinu trávicího traktu.
Průjem se z nejširšího hlediska rozděluje na akutní a chronický. V případě akutní varianty průjem rychle přichází a odchází. Většinou za něj mohou viry a bakterie, případně paraziti v těle. V následujících řádcích se podíváme, jak léčba průjmu (http://www.hylak.cz/lecba-prujmu/) probíhá.
Co působí na průjem?
Běhavku, jak se průjmu lidově říká, byste rozhodně neměli podceňovat. Jestliže přetrvává delší dobu, doporučujeme navštívit odborníka, který vám provede veškerá vyšetření a vyloučí vážnější choroby. Pokud se však jedná pouze o krátkodobou záležitost, zaberou vám i přípravky běžně dostupné v lékárnách. Vedle léčiv je nezbytné dodržet příjem tekutin, a to alespoň tři až čtyři litry za den. Vhodné jsou nesycené minerální vody a černý čaj. Občas průjem doprovází také zvracení.
Hylak forte obnovuje rovnováhu střevní mikroflóry
Jakmile jsou střeva rozdrážděná, je nutné nastolit rovnováhu střevní mikroflóry, o což se postará přípravek zvaný Hylak forte. Jelikož se jedná o tekutou formu, velice dobře se podává. Uleví při trávicích problémech a zbaví vás průjmu, zácpy, křečí a nadýmání. Střevní potíže nastávají i při užívání antibiotik, a tak opět na scénu nastupuje Hylak forte.
Pokud odhalíte příčiny průjmu (http://www.hylak.cz/prujmova-onemocneni/priciny-prujmu/), je jednodušší léčba. V každém případě je dobré nasadit Hylak forte, což je eubiotikum obsahující komplex pro tělo prospěšných látek. Přestanou se množit bakterie a vám se maximálně uleví.