V posledních několika měsících se postupně přechází na DVB-T2 vysílání. Pokud se chystáte investovat do moderní antény pro příjem televizního signálu, měli byste si nejprve zjistit, na jaké parametry se zaměřit. V následujících řádcích vás výběrem antény provedeme, abyste nekoupili zajíce v pytli od tygra, jak se lidově říká.
Předtím, než se pustíte do výběru DVB-T antény, udělejte si pořádek v základních vlastnostech. V první řadě byste si měli zjistit, jaká je vzdálenost od vysílače, protože co anténa, to jiný dosah. Stejně tak zohledněte i terén, překážkou totiž mohou být kopce, a tím se opět dosah sníží.
Jaké kanály chcete naladit?
Dalším aspektem je počet kanálů, které chcete s anténou naladit. Jednotlivé kanály se vysílají na jiných frekvencích, a proto anténa bude přijímat hned několik kanálů najednou, a tak si ještě ověřte, jaká je kapacita vybrané antény. Opravdu je pro vás dostačující?
V neposlední řadě byste se měli zaměřit na materiál, z něhož je anténa vyrobena. Pokojové varianty bývají z plastu, venkovní modely by měly být z hliníku či nerezu. U venkovních antén je nezbytností odolnost vůči povětrnostním vlivům a nepřízni počasí.
Pro zesílení signálu se používají ještě anténní zesilovače. Zakoupit si můžete i další příslušenství, například zdroje, kanálové anténní vložky a podobně.
Jaké další antény na trhu seženete?
Současný trh je rozmanitý a DVB-T antény nejsou jediné, které si můžete zakoupit. Jako další jsou v nabídce satelitní antény. Paraboly mívají průměr 60 cm, 80 cm a 100 cm. Úkolem takové antény je přijímat signál z družice, přičemž obecně platí, že čím je průměr paraboly větší, tím je i signál silnější. Získáte mnohem více televizních kanálů, dokonce i zahraničních.
Ať už sháníte anténní zesilovače, DVB-T antény, nebo satelitní antény, obraťte se na obchod Ame.cz. Specializuje se na danou problematiku.