Přeskočit na obsah
Domů » BYDLENÍ » Jak postavit nafukovací bazén? Je to snadnější, než se domníváte!

Jak postavit nafukovací bazén? Je to snadnější, než se domníváte!

Osvěžit se ve vlastním bazénu je především ve dnech, kdy teploty atakují třicítky, spíše nezbytností. V jakém bazénu, to už nehraje roli, osvěžíte  se i v malém nafukovacím.

Malé nafukovací bazény se těší velké oblibě, jejich hlavní předností je jejich mobilita, snadno je přemístíte z místa na místo. Přes týden se v bazénku budete osvěžovat doma, o víkendu na chalupě.

Nafukovací bazény pro děti i dospělé

Na trhu se setkáte s různými rozměry nafukovacích bazénů. Nejmenší bazén Tampa, jejž seženete například v hobby centrech Baumax, má průměr necelé dva metry. Největší bazén v nabídce pak je s průměrem delší než tři a půl metru. V portfoliu dalších značek ovšem najdete nafukovací bazény mnohem větších rozměrů. S pestrou nabídkou se setkáte i v segmentu malých bazénků pro děti. Pro ty nejmenší je přímo ideální nafukovací vanička, bazén s baldachýnem, nebo bazének se střechou v podobě želvy.

Jak postavit nafukovací bazén?

Velmi jednoduše. Bazén vyndejte z krabice a zkontrolujte, zda v něm nechybí nějaká komponenta. Jejich přehled najdete v přiloženém českém návodu, jenž bývá součástí balení. Ten si důkladně přečtěte. Dozvíte se z něj, jak připravit terén pod bazén, jak jej nafouknete, jak k němu připojit filtraci i jak se o bazén starat.

Příprava terénu

Prvním krokem je příprava terénu. Ten musí být rovný a oproštěný od veškerých prohlubní, krtin, a především od kamení, které by mohlo bazén nenávratně zničit. Na takto připravené místo rozložte ochrannou podložku pod bazén, jež je součástí balení, uprostřed ní pak i samotný bazén. K výpusti bazénu připojte ruční pumpu a začněte nafukovat obvodovou část bazénu zvanou límec.

Můžete se začít koupat!

Poté roztáhněte dno, zazátkujte otvory pro filtraci, zkontrolujte vypouštěcí ventil, ještě jednou i celé dno a bazén začněte napouštět vodou. Jakmile hladina vody dosáhne výšky minimálně dvou centimetrů, opět dno bazénu napněte. Pokračujte v napouštění, a to až pod nafukovací límec. Pak už bude zbývat připojit filtraci a bazén bude připravený ke koupání!

Jak pečovat o vodu?

Voda v bazénu samozřejmě vyžaduje náležitou péči. Pokud chcete, aby vám nějakou dobu vydržela, budete ji muset pravidelně filtrovat, větší modely i ošetřit bazénovou chemií, ať již na chlorové či bezchlorové bázi. Pořiďte si testovací kit a pravidelně hlídejte především pH bazénové vody, ve vodě s vysokým pH se množí řasy, které způsobují její zezelenání.

Nevyhovující vodu snadno vypustíte

Výhodou nafukovacích bazénů každopádně je, že v případě nutnosti nevyhovující vodu snadno vypustíte a napustíte novou. To je u bazénů zapuštěných téměř nemožné, respektive velmi nákladné, jejich provoz je bez správné péče o bazénovou vodu téměř nemožný.

Uchází z vašeho bazénu vzduch?

Zřejmě se v něm vytvořila malá dírka. Jak v tomto případě postupovat? V první řadě musíte únik vzduchu lokalizovat. Pokud vzduch uniká z límce bazénu, zkuste jej postupně ponořovat do vody, poškození vám prozradí unikající bublinky. Tu pak označíte a zalepíte.

Co s poškozeným dnem a stěnami?

Horší situace nastane v případě poškozeného dna či stěn bazénu, se kterými je spjat nemalý únik vody. V tom případě je na místě bazén vypustit a detailně dno i stěny prohlédnout, na pomoc si také můžete vzít hadici. Bazén přemístěte na suché místo a dno postříkejte proudem vody. Hned na to bazén odsuňte a místo lokalizujte na základě umístění vlhké skvrny pod ním. Lokalizované místo pak zalepte speciální záplatou na nafukovací bazény.

Je váš bazén zralý na výměnu?

V případě masivnějšího poškození se zřejmě nevyhnete výměně celého bazénu, ani tato výměna vám nezatíží rodinný rozpočet, neboť výhodou nafukovacích bazénků je jejich nízká cena. Třímetrový nafukovací bazén vás nevyjde ani na dva tisíce korun! Tak neváhejte!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *