Po vysokorychlostním internetu je stále vysoká poptávka. A v mnoha lokalitách se pořád jedná o nedostatkové zboží. Tak tomu však být nemusí!
Internet je zdrojem informací. Na internetu se dnes informujeme, vzděláváme, nakupujeme. Sledujeme filmy i posloucháme muziku. Někteří lékaři po internetu i léčí. Obchody se bez něj kvůli elektronické evidenci tržeb neobejdou vůbec.
Internet potřebujeme
Internet zkrátka potřebujeme. Nezávisle na věku i pohlaví. Dle statistik ČSÚ narostl počet uživatelů internetu do 40 let mezi roky 2015 a 2018 jen o 3 %, v případě lidí v důchodovém věku to bylo o bezmála 13 %. I naši prarodiče si zkrátka oblíbili sledování internetové televize a tu a tam si s oblibou zaskypují se svými vnoučaty. Inu, pokrok si žádá své. Včetně rychlého internetového připojení.
Připojení přes wifi? Mnohdy jediná možnost
Internet zkrátka potřebují mladí i staří. A k němu i rychlé připojení. Jaké máme možnosti? Obce většinou ovládají tzv. wifináři. Připojení často kolísá, ale obyvatelé některých obcí jsou vděčni i za něj. Vysokorychlostní internet ovšem slibují i mobilní operátoři. Často bohužel pouze slibují, a co se rychlosti týče, v některých lokalitách je předběhnou i ti nechvalní wifináři.
Fair Use Policy? Jak pro koho!
Také jste se svého času pokoušeli chytit signál reklamou tak opěvovanou krabičkou slibující rychlé připojení? Povedlo se? Někdy zřejmě ano, jindy ne. Rychlost takovéhoto internetu byla (a mnohdy stále je) omezována s cílem, aby se dostalo na všechny (FUP, Fair Use Policy). Výsledek? Nestabilní rychlost, kterou není možné předem odhadnout. Děkuji, nechci.
Nešťastné datové limity
Problémem jsou i datové limity operátorů, tedy objem dat, který můžete v rámci sjednané ceny vyčerpat. Pro skutečně aktivní jedince to je cesta do pekel. Čím delší dobu na internetu stráví, tím více zaplatí.
Opravdu vysokorychlostní internet
Existuje vůbec možnost, jak se připojit a bez omezení surfovat? Existuje. Opravdu vysokorychlostní internet na doma uživatelům nabízí například operátor AIM. Že jste o něm ještě neslyšeli? To je dáno možná tím, že operátor nevráží miliony do reklamy, ale do zkvalitnění svých služeb, které se projevují jak na rychlosti internetového připojení, tak na rozšiřování lokalit, v nichž je tento internet dostupný. V nabídce je nově internet Plzeň a internet Praha 13. Kompletní seznam míst, v nichž je vysokorychlostní internet AIM dostupný, je k dispozici na stránkách společnosti (www.a1m.cz).
Rychlý a levný
Zřejmě vás budou zajímat ceny, které začínají na dvou stovkách měsíčně. Tato cena se týká sazby Internet Basic s rychlostí stahování 15 Mbps a rychlostí odesílání 4 Mbps. Pokud si 130 korun připlatíte, rychlost odesílání se vám zvýší na 100 Mbps a sami si nastavíte rychlost odesílání. Vůbec nejrychlejší internet vás vyjde na 400 korun měsíčně a za něj dostanete rychlostní pásmo 200 Mbph pro odesílání!
Impulsovic tarify
Velmi zajímavým počinem společnosti a zároveň způsobem, jak se o jejích aktivitách dozví co největší počet lidí, bylo navázání spolupráce s rádiem Impuls, s nímž AIM vytvořil jedinečné Impulsovic tarify. Jste-li pravidelným posluchačem této rozhlasové stanice, určitě jste o nich už slyšeli. Internet zaplavily v létě letošního roku a od té doby jdou doslova na dračku. O internet, ale i TV zdarma se však na rádiu Impuls pořád soutěží!
Na hlavní stránce (www.impulsovictarify.cz) se navíc prakticky okamžitě dozvíte, jestli je vysokorychlostní internet dostupný i ve vašem bydlišti. Stačí zadat svou adresu a okamžitě víte, jak jste na tom. Konkrétně v mém bydlišti jsou možné tři typy připojení – internet dvacítka, padesátka a stovka v cenách od 405 do 540 korun měsíčně. A jak jste na tom vy?