Koncepty s kamerovým systémem namísto zpětných zrcátek jsme již ve světě aut zaznamenali. Continental ukázal, jak může vypadat interiér vozu s touto technologií. Na systém si po krátké chvíli zvyknete i díky monitoru na stranách palubní desky v blízkosti místa, kde normálně bývají osazeny zrcadla. Vnější kamery však podle vyjádření výrobce dobře fungují i v noci a řidiče neoslepuje auto, jedoucí za ním. Výhodou tohoto řešení je mírně lepší aerodynamika a nižší aerodynamický hluk při jízdě na dálnici. Odpadá i problém se slepým úhlem, protože kamery pokryjí prostor za autem v mnohem větší míře než zpětná zrcátka.
Auta v současnosti využívají množství senzorů, radary, či kamery pro zvýšení bezpečnosti a funkci různých asistentů
Jedním z příkladů jejich využití je vykreslení okolí auta z ptačí perspektivy. Za pomoci čtyř kamer tak řidič získává přehled o situaci v bezprostředním okolí. Continental tuto technologii posunul dál a dal jí třetí rozměr. Trojrozměrný náhled umožňuje jednoduchým 360-stupňovým natáčením obrazu ukázat okolí z kterékoliv strany vozidla a tím usnadnit parkování. Tuto vylepšenou funkci můžeme najít například v nejnovější generaci Volkswagenu Passat. Novou funkcí je i označení auta, které systém sleduje při využívání adaptivního tempomatu. Řidič si tak v reálném čase může ověřit, zda se radar adaptivního tempomatu zaměřil na správné auto, jezdící ve vašem pruhu.
Už i skútry budou umět hlídat slepý úhel
Hlídání slepého úhlu není u auta složitá věc. Ovšem motorka parkovací senzory nemá, a přesto je někde mezi okrajem výhledu zrcátka a periferním viděním řidiče prostor, kam se schová klidně celé auto. BMW nabízí nově do svého velkého skútru C650 GT a také Sport novou funkci Side View Assist. Čtyři senzory umístěné vzadu mezi blatníkem a sedlem a vpředu na řídítkách dokážou ohledat okolí stroje do vzdálenosti přibližně pěti metrů v kompletním kruhu. Systém funguje mezi rychlostmi 25-80 km/h a vozidlo, nesmí mít rozdíl rychlostí větší než 10 km/h.