Přeskočit na obsah
Domů » SPORT » Jak udržovat své tělo v kondici i doma?

Jak udržovat své tělo v kondici i doma?

Nedávná zkušenost s nouzovým stavem způsobeným pandemií nového koronaviru nám ukázala, že se možná blíží doba, kdy budeme doma v izolaci čím dál častěji – ať už kvůli karanténě nebo případným novým restrikcím.

Práci z domu jsme zvládli, ale co pohyb, cvičení, posilování…? Pro někoho se stal pobyt doma úplným vězením. Ale vše je třeba brát z té lepší stránky. I my jsme totiž díky koroně zjistili, jak se udržovat fit také doma a našli jsme i několik zajímavých vychytávek.

Posilovací věže na doma

Komplexní posilovací stroje jsou spíše výsadou profesionálních fitness center, ale pokud jsou pro váš bodybuilding, nebo každodenní cvičení důležitou součástí života, můžete si nějakou menší posilovací věž pořídit i na doma. Díky ní si budete moct zacvičit, nebo se jenom v rychlosti protáhnout v každé volné chvilce. Posilovací věže na doma sice nejsou tak objemné, jako ty ve fitkách, ale i tak zabírají dost místa. Proto si její koupi opravdu dobře rozmyslete.

Posilovací věže na doma vám nahradí návštěvu posilovny

Pokud máte doma málo místa, ale přesto byste chtěli mít doma svoje malé domácí fitness, existují i dílčí posilovací přístroje, které vám do určité míry věže nahradí. Může to být třeba posilovací kladka, kterou jednoduše namontujete na stěnu, nebo různé posilovací stojany. Možná vám udělá radost i jednoduchý stojan s tyčí na shyby. Při všech těchto přístrojích je však dobré, pokud už máte nějaké základy a víte, jak s nimi správně cvičit, abyste si tělo spíše nezničili.

Běžecký pás do obýváku

Také přístroje na běhání máme spíše spojené s fitness centry, ale dnes už můžete mít svůj vlastní běžecký pás i doma, a vůbec není tak ohromný, jako ten v tělocvičně. Na výběr máte z různých druhů, ale ten nejkompaktnější představuje jen malou destičku s pásem, díky které můžete běhat, nebo jen chodit, záleží na nastavené rychlosti, i před televizí.

Zdroj: Electronic-star.cz

Domácí běžecký pás po cvičení snadno složíte a uklidíte, třeba pod postel.

Takže pokud je venku nepřívětivé počasí, nebo musíte být zavřený v bytě kvůli karanténě, stačí jej zapnout a trochu si protáhnout nohy a procvičit svůj kardiovaskulární systém. Díky malým kolečkům jej po cvičení opět snadno zasunete pod skříň nebo gauč.

Nezapomeňte na strečink

Pokud kvůli pandemii pracujete poslední měsíce více z domu, určitě se vám výše zmíněné přístroje budou hodit. Nezapomeňte ale, že prací u počítače, trpí celé vaše tělo, a že jej musíte pravidelně pořádně protáhnout, a to i když doma žádný přístroj nemáte.

U počítače jste neustále v jedné poloze, proto si nastavte na mobilu upozornění a každou hodinu se od počítače alespoň na 10–15 minut zvedněte. Dejte, například, ruce nad hlavu, abyste se pořádně protáhly. Tím že máme u počítače ruce pořád v jedné poloze, trpí naše záda a i se nám hůř dýchá, ochabují naše mezižeberní svaly.

Fotografie: zdroj archiv

Se strečinkem vám pomohou i obyčejné gumové posilovací pásky různé síly. Jen je třeba s nimi cvičit pravidelně.

Se strečinkem vám mohou pomoci i různé natahovací gumy, které snadno seženete v obchodech se sportovním vybavením, nebo obyčejný gymnastický míč, který má doma snad každý. I když už na něm nesedíte u počítače, jak jste se při jeho koupi dušovali, určitě ho využijte alespoň na protažení ve chvílích volna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *