Základní výbavou každé maminky by měla být kvalitní dřevěná postýlka, kde stráví miminka od narození značné množství času. V případě, že často cestujete či jezdíte na víkend ke svým rodičům, bude se vám navíc hodit postýlka přenosná. Na co byste se měli při jejím výběru zaměřit?
Nejdůležitější jsou technické parametry
Cestovní postýlka má rozměr lůžka 120×60 cm, proto pokud ji plánujete jako alternativní lůžko u rodičů, doporučuje se do ní zakoupit klasickou dětskou matraci nebo skládací cestovní variantu. Dno tohoto typu postýlky totiž tvoří pouze vyztužená podložka o výšce 2 cm. Z toho důvodu je určena skutečně jenom k příležitostnému přespání. Výška bočnic, které jsou buď síťované, nebo polstrované, dosahuje 80 cm.
Máte-li opravdu malé miminko, u něhož nehrozí, že by z postýlky vypadlo, pořiďte si postýlku s polohovatelným lůžkem. Jelikož se dá lůžko zavěsit i za okraje postýlky, nebudete se muset k novorozenci tolik ohýbat a vyhnete se bolesti zad. V přenosné postýlce o nosnosti 15 kg se pohodlně vyspí i 2-3leté děti. Jste-li cestovatelské typy, kromě postýlky pořiďte dětem též cestovní polštářky, které jim zpříjemní cestu autem. Mají tvar podkovy, do něhož si děti pohodlně opřou hlavu a ulehčí páteři. Během spánku se nezkroutí do nepřirozené polohy.
Jak lze postýlku využít?
Dětská cestovní postýlka nemusí nutně sloužit pouze k přespávání. Využijete ji také jako ohrádku na hraní pro batole, když si například potřebujete uvařit. Díky kompaktním rozměrům ve složeném stavu ji snadno přenesete tam, kam budete potřebovat. Postýlku lze velmi pohodlně umístit též na balkon, terasu či zahradu. Umožníte tak dítěti bezpečný pobyt na čerstvém vzduchu. Mnoho postýlek je vybaveno moskytiérou, proto se nemusíte obávat, že by miminko případně poštípal hmyz.