Krmení koní v zimě se od krmení v letních měsících liší, tudíž je nezbytné si pečlivě nastudovat dostatek informací, aby zvíře nijak nestrádalo. V článku se dočtete několik tipů, jak se s touto problematikou hravě vypořádat.
Důležitá je zátěž koně
Než se začnete zabývat stravou, je nutné si uvědomit, jaké požadavky na svého koně vlastně máte. Chcete po něm v zimním období stejnou fyzickou zátěž jako v létě? Je zvíře po většinu času ponecháno volně ve výběhu? Stravování koní je velice individuální záležitostí. V zimě je potřeba, aby se zvíře dostatečně zahřálo, což souvisí s jeho příjmem vlákniny. Zjednodušeně řečeno při jejím trávení ve střevech totiž dochází díky mikroorganismům k uvolňování tepla, a tím se kůň zevnitř zahřívá.
Čím více času bude trávit zvíře v mrazivém prostředí, tím větší přísun vlákniny je mu potřeba zajistit. Skvělou pochoutkou pro něj bude kvalitní seno. Když se teploty venku dostanou pod bod mrazu, nastává takzvaná „kritická teplota“, kdy kůň začíná spotřebovávat energii na to, aby se zahřál. Pro chovatele je to jasný signál, že nastal čas přikrmovat. U slabších jedinců je nezbytné přidat více stravy už při teplotě okolo 5 °C.
Krmiva pro koně
V některých případech pouze seno nestačí, a tak přichází na řadu další možnosti krmení, jako jsou různé granule pro koně apod. U takových přípravků si vždy pečlivě hlídejte složení, aby měl váš miláček dostatek všech nezbytných živin. Vždycky je lepší zainvestovat více peněz do kvalitnějších krmiv, než následně řešit špatný zdravotní stav koně.
Najít spolehlivého dodavatele krmiv může být někdy pořádný oříšek, proto pro vás máme jeden tip. Společnost Energys nabízí prvotřídní krmiva pro koně s přírodním složením. Mrkněte se na eshop a vyberte si to pravé krmení přímo pro vaše zvíře.