Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz.
Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.
Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.
Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.
Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.
Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.
Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).
Cena zlata zrovna láme historické rekordy
Díváte se pravidelně na vývoj ceny zlata? V takovém případě jste určitě zpozorovali události posledních několika týdnů. Právě v tomto období se totiž daný prostředek dostal na nová historická maxima.
Možná si teď říkáte, že není příhodný čas na nákup. Pravděpodobně chcete čekat, až přijde další korekce a cena zlata opět propadne. Takový postup vám rozhodně nedoporučujeme. Proč?
Zlato je totiž samo o sobě spíše střednědobá až dlouhodobá investice – deset, patnáct, dvacet či více let. Z toho důvodu nemá absolutně žádný smysl pokoušet se o kdovíjaké časování trhu. Z hlediska dekád jsou události několika týdnů opravdu zanedbatelné. Nehledě na to, že nikdo z nás nemá věšteckou kouli, takže nedokážeme dost dobře odhadnout krátkodobé chování investic.
V jednom však mají přední světoví analytici naprosto jasno – v následujících dekádách cena zlata překoná dosavadní hodnotu klidně několikanásobně. Důvodem je hlavně jeho omezené množství, které dříve či později zkrátka dojde. K tomu připočtěte stále rostoucí poptávku ze strany průmyslu, elektroniky, zdravotnictví, ale i států a milionů investorů po celém světě.
Chcete-li tedy z této příležitosti vytěžit co nejvíce, spolehněte se na ověřenou strategii dlouhodobého přikupování. Určete si několik konkrétních příležitostí v průběhu roku, během nichž bezpodmínečně vždy přikoupíte zlatý slitek nebo cihličku dle aktuálních možností. Někdo koupí tři gramové za rok, jiný dvanáct (po každé výplatě) pětigramových. I sebemenší množství udělá z dlouhodobého hlediska zázraky.
Budete-li takovou strategii poctivě dodržovat, po uplynutí předem určeného časového horizontu si vybudujete vážně působivé portfolio o vysoké hodnotě.
Jak se liší ceny zlata napříč obchodníky?
Nejdříve je nutné uvědomit si jednu podstatnou informaci – žádná česká mincovna nevyrábí vlastní zlaté slitky ani mince. Přesně proto je potřeba k nám takové zboží dovážet z jiných zemí. Nejvíce kusů k nám proudí ze švýcarských rafinérií (třeba Argor-Heraeus), případně z Německa, a dokonce i z Austrálie.
Proč se bavíme jen o fyzických slitcích? Mají totiž mnohem větší smysl než virtuální držení zlata, akcie zlatých firem či nevýhodné bankovní spoření do zlata.
Proces přepravy zlata není žádná sranda. Zároveň se během něho vystřídá celá řada dodavatelů, jednatelů, kurýrních společností a dalších odborníků. Každý z nich si logicky naúčtuje svůj poplatek. To platí i pro finální článek řetězu, jímž jsou čeští prodejci. Právě ti si často účtují až nesmyslně vysoké marže.
Z toho důvodu se například nejlevnější gramový slitek z rafinérie Argor-Heraeus dá v jednom obchodě pořídit za 1 900 Kč, zatímco v jiném za 2 200 Kč, případně i za 2 500 Kč. Podobně rozdílné jsou i výkupní ceny, které mohou být 1 700 Kč i 1 450 Kč a tak dále…
Z toho plyne jediné – pečlivě projíždějte nabídky jednotlivých obchodníků, porovnávejte je a nakupujte jen u těch nejlevnějších (mezi ně patří třeba oblíbená společnost pod odkazy na samém začátku článku). Díky takové maličkosti z dlouhodobého hlediska uspoříte klidně stovky tisíc korun.
Proč zrovna zlato?
Tento žlutý kov s sebou přináší řadu výhod, o nichž si konkurenční investice mohou pouze nechat zdát.
Jeho hlavní silou je chování v dobách ekonomických krizí (pandemie, války, vysoká inflace…). V těchto časech prudce klesá cena akcií, ETF, dluhopisů a podobných produktů (klidně až o 60 %). Ve stejný okamžik naopak rychle roste poptávka po zlatě, a tím pádem stoupá jeho hodnota.
Přesně proto jej používají banky, státy i investoři jako šikovný způsob zabezpečení majetku proti nečekaným událostem. Jedná se o jakousi protiváhu zbytku portfolia.