Když se dětí ve školce, nebo i ve škole zeptáte, co by si jednoho dne přáli dělat za povolání, vážně málokdo zmíní realitního makléře. Přitom jde o povolání, které nabízí mnohé výhody a velkou svobodu. Ta ovšem není úplně pro každého.
Práce v realitách je specifická. Pracujete pod realitní kanceláří, nicméně fungujete sami na sebe. Jste sami sobě vlastním pánem, jenže to znamená, že si musíte sami zorganizovat svůj čas a sami se snažit vyřídit co nejvíce obchodů. Od odvedené práce jste totiž placení.
Co potřebujete pro práci v realitách? Školu ne
Jsou povolání, pro která vás nic nepřipraví tak dobře jako odpovídající škola. Realitní makléř jím však rozhodně není. Jak se stát realitním makléřem? Nemusíte nutně studovat, konkrétní obor, i když některé příbuzné mohou pomoci. Důležité je, abyste byli samostatní, měli vyvinutou schopnost empatie, dobré komunikační dovednosti, příjemné vystupování, ideálně řidičský průkaz a mnoho dalších osobnostních kvalit a obecných dovedností. Budete je potřebovat.
Jak vypadá pracovní den realitního makléře?
Obvykle má realitní makléř práce tolik, kolik si sám naplánuje. Jeden den si může udělat volnější, aby stihl prohlídku u zubaře, další zase nabitější. Více aktivit si může plánovat na dopoledne, kdy jsou děti ve škole, někdy na druhou stranu musí vyjít vstříc zákazníkům a dohodnout si prohlídku i v sobotu. Tedy nemusí. Vše si zařídí podle sebe a svých možností.
Práce realitního makléře je velmi pestrá. Spoustu času stráví v terénu na prohlídkách nemovitostí, schůzkách s klienty, telefonováním a řešením smluv či financování.
Jakou odměnu za to dostává?
Plat realitního makléře je přímo závislý na tom, jak je úspěšný. Častokrát je možné pod realitkou pracovat třeba i na částečný úvazek. Ostatně fungujete jako OSVČ, nejste zaměstnancem, a tak je pouze na vás, kolik toho odpracujete. Práci realitního makléře můžete brát jako přivýdělek. A když se vám bude dařit, změníte tohle povolání ve svou práci na plný úvazek. Zkuste to u RE/MAX Anděl, tam právě hledají posily.