Profesionální kuchaři rozhodně nemají na růžích ustláno. Často musí pracovat i dvanáct hodin denně ve velmi svižném tempu. Proto je potřeba, aby se takový kuchař cítil co nejkomfortněji, k čemuž mu krom jiného může pomoci i vhodné oblečení.
Rondon je základ
Na kuchaře v tričku lze narazit snad jen v některých vesnických hospodách, případně restauracích té nejnižší kategorie. Opravdoví profíci nosí v kuchyni rondon, což je v podstatě kuchařská košile. Její vzhled se liší typ od typu, ale obvykle se nejedná pouze o ryze praktické, ale i vizuálně zajímavé oblečení. Kuchař musí totiž u práce i nějak vypadat.
Je však pravda, že kuchařský rondon funguje hlavně jako ochranný prvek. V kuchyni se může totiž člověk snadno popálit o polévku či omáčku, a tomu je alespoň částečně možné zabránit vhodně vybraným rondonem. Zvláště kvalitní kousky jsou tvořeny více vrstvami, které slouží jako pomyslná zbroj.
V kuchyni se vaří skoro nonstop, a z toho důvodu je v ní vedro. I proto se doporučuje nosit bavlněné rondony místo běžných triček. Rondony jsou totiž prodyšné, a to nejen v podpaží, ale většinou i na zádech. Proto se v nich lidé potí méně.
Vhodné kalhoty
Bez dobrých kalhot se také nedá v kuchyni pohybovat. Většina kuchařů má kalhoty až po kotníky, avšak v některých kuchyních jsou povoleny i ¾ modely. Kalhoty by měly nabízet nejen maximální pohodlí, avšak stejně jako rondon kuchaře také chránit. Z toho důvodu jsou obvykle vyrobeny ze stejných materiálů.
Unikátní čepice
Žádné kuchařské oblečení by nebylo kompletní bez čepice. Ty se dají pořídit v mnoha designových i barevných variacích. Některé kousky jsou pro svůj specifický tvar skutečně unikátní.
Čepice ovšem neslouží primárně pro parádu. Jejich účelem je, aby zabránily padání vlasů do jídla. Kuchaři, kteří nechtějí utrácet za speciální čepice, mohou nosit třeba šátek.