Češi jsou národem pejskařů. Aspoň jeden chlupatý domácí mazlíček nechybí téměř v polovině domácností, což nás v Evropě řadí mezi chovatelskou špičku. Chov psů bereme jako naprostou samozřejmost a spousta z nás si bez čivavy, jezevčíka nebo německého ovčáka svůj život vůbec nedokáže představit.
Nepřetržitá každodenní péče
Psa zkrátka považujeme za plnohodnotnou součást rodiny. Na rozdíl od jiných koutů světa, kde má především roli hlídače, u nás je pejsek spíše „parťákem“, který nám dělá doprovod prakticky kdekoli – bereme si ho s sebou dokonce i do práce nebo na dovolenou. Mnohdy nám supluje partnera nebo dítě, pomáhá nám, když se cítíme osamělí, umí nám zlepšit náladu a podle vědeckých studií dokonce prodlužuje život. Nesmíme ovšem zapomínat na to, že kromě radostí jsou s ním spjaty i starosti a určitá omezení, potřebuje totiž pravidelnou a nepřetržitou každodenní péči.
Zdraví na prvním místě
Aby se mohl náš miláček radovat a dovádět ostošest, musí se pyšnit dobrým zdravím. Na tom se největší měrou podílí kvalitní a vyvážená strava. Krmivo však často neobsahuje všechny důležité látky a živiny, nejčastěji v něm chybí prebiotika a probiotika pro psy. Ta přitom hrají klíčovou úlohu při správném trávení a podílí se na zdravém trávicím systému. Podávat je můžete pravidelně jako prevenci, uplatnění ale najdou hlavně v případech, kdy je váš domácí mazlíček ve stresu – třeba při cestování nebo stěhování. Zpestřit jeho jídelníček pak můžete také bylinkami pro psy, které jsou zdrojem vitamínů a minerálů, a tak pomohou s posilováním imunity, při zažívacích problémech, podpoří pohybový aparát, dodají energii, posílí vitalitu. Uplatnění ale najdou i při léčbě nejrůznějších nemocí.
Stravování v hlavní roli
Kromě samotné stravy je důležitý také způsob stravování. Naši mazlíčci do sebe dovedou potravu dostat tak rychle, že si mohou zadělat na trávicí problémy. Jejich apetit je někdy neskutečný a zábranami v tomto ohledu rozhodně netrpí. Opravdu originálním vynálezem se proto staly misky pro psy proti hltání, které je donutí jíst pomaleji. Musí totiž vynaložit více času a větší úsilí na to, aby se ke krmivu dostali. Snižuje se tak riziko nadýmání i zkroucení žaludku. Vašeho pejska tak nebude nic trápit a může si naplno užívat života.