Prodej bytu či domu rozhodně nepatří mezi investice, které bychom prováděli často. Dům či byt si většinou pořizujeme jednou za život. A proto bychom jeho výběru měli věnovat náležitou pozornost.
Ze všeho nejdříve se musíme zorientovat na trhu a zjistit, co je vlastně k mání. K tomu nám slouží různé realitní portály, které sdružují nabídky mnoha zavedených i méně zavedených realitních kanceláří.
Matoucí fotografie
Tyto portály jsou tak velmi praktické. Problémem ale bývají jejich omezené možnosti prezentace nemovitostí, které z valné většiny bývají založené na fotografiích. Ty většina realitních kanceláří mívá pořízené od profesionálních fotografů a zde je kámen úrazu. Nemovitost na nich vypadá velmi dobře, mnohdy mnohem lépe než ve skutečnosti. Fotograf sice odvedl dobrou práci, ale taková fotografie, obzvláště pokud je upravovaná, neinformuje o skutečném stavu nemovitosti. Výsledkem je, že klient z první prohlídky odchází zklamaný. Nemovitost nesplnila jeho očekávání.
Přednosti videoportálů
Jsou ale portály, které jdou mnohem dál. Portály, jež nemovitosti propagují prostřednictvím videí, a klient tak získá reálný obrázek o jejím stavu. Video zkrátka lépe prezentuje skutečný stav věcí. Prodej bytů a prodej domů se pak zefektivňuje a zrychluje. Na první prohlídku totiž dorazí skuteční zájemci.
Určitě si vyberete
Služeb videoportálů doporučujeme i pokud hledáte pronájem bytů nebo pronájem domů. I v tomto případě přeci nechcete být zklamaní. Pouhým zhlédnutím nahrávky – videoprohlídky získáte komplexní představu o dané nemovitosti. Přes 52 tisíc nemovitostí od 1800 realitních kanceláří například sdružuje server videobydleni.cz. Videoprohlídku nemovitostí zde nabízí přes tři stovky inzerátů. Z nich si určitě vyberete bydlení, jež bude vyhovovat právě vašim požadavkům.